architecturalgroup

NEWSY

9 Luty 2012
Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się w jaki spośób łatwo można uniknąć wysokich cen za materiały budowlane i sporo na tym zaoszczędzić.
15 Styczeń 2012
Budowa domu jest bardzo ważnym elemntem w życiu każdego człowieka. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak uniknąć pewnych pułapek.

Wpływ kryzysu na rynek budownictwa i nieruchomości


W przypadku pojawiania się kryzysu na rynku finansowym ma to od razu przełożenie na różnego rodzaju inne rynki związane zwłaszcza z usługami. W związku z tym, jak wie każdy inwestor od razu przekłada się na to na rynek nieruchomości. W tym momencie nalepie jest decydować się właśnie na kupowanie nieruchomości, czy też budowanie domu. Jednak nie wszystkie ceny w takim przypadku będą dla nas korzystne. O ile całkowicie nowe domy, które zostały już zakończone mogą być dla nas znacznie tańsze. O tyle dom nowo budowany może okazać się droższy. W tym względzie możemy spodziewać się szczególnie znacznego wzrostu cen jaki związany jest z materiałami budowlanymi. Nie wynika to z faktu, że ceny takie podnoszone są przez poszczególnych sprzedawców. Niestety znacznie bardziej, tka jak ma to miejsce w Polsce mamy w takim przypadku do czynienia z podnoszeniem podatków, czy kosztów związanych z pracą.

Wiedząc o takiej tendencji na rynku między innymi powinniśmy uważać na umowy jakie podpisujemy z firmami, które wykonują dla nas dom, który budujemy poza developerem. W takim przypadku warto zawierać informacje o zerwaniu umowy w kwestiach cenowych, co ochroni nas przed podnoszeniem nam prze daną firmę kosztów budowy w przypadku znacznej zmiany cen na rynku. Bez tego rodzaju umów może okazać się, że nasze środki będą za małe na dokończenie domu, co nie tylko może wydłużyć czas w jakim nasz dom zostanie zbudowany. W znacznym stopniu może to pogorszyć jakość jego wykonania. W związku z tym na takie sytuacje warto się zabezpieczać.

Warto wiedzieć

Decydowanie się na poszczególne rodzaje materiałów przy wykańczaniu naszego domu ma między innymi wpływ na jego wygląd. Jednak nie możemy na tym polu zapominać o wszelkiego rodzaju cechach jakie takie materiały muszą mieć pod względem jakości.
Gdy decydujemy się na budowanie domu bardzo często zależy nam na czasie. Oczywiście wynika to z faktu, iż chcemy, jak najszybciej móc się do naszego nowego domu wprowadzić.